Personal System Service

Leasing pracowniczy

Firmy poszukujące pracowników do pracy sezonowej (wakacyjnej, weekendowej) coraz częściej decydują się na tzw. leasing pracowniczy – czyli wynajem pracowników bezpośrednio od agencji pracy. Przedsiębiorstwo zawiera wówczas umowę z agencją – natomiast poszczególni pracownicy, którzy zostaną „wynajęci”, przechodzą najpierw cały proces rekrutacyjny w agencji i to agencja odpowiada za sporządzenie dla nich umów o zatrudnienie na czas określony. Oznacza to, że dana firma, która korzysta z usługi leasingu pracowniczego, nie musi sama wykonywać zadań w obrębie zarządzania zasobami ludzkimi. Wszelkie kwestie związane z wynagrodzeniem, urlopem, składkami, emeryturą – są prowadzone przez agencję pracy.

Leasing pracowniczy – podstawowe korzyści

Podstawowe zalety leasingu pracowniczego dotyczą kwestii ekonomicznych, gdyż firma ogranicza stałe koszty pracy – sama współpraca z agencją zatrudnienia jest kwalifikowana jako koszty zewnętrzne. Zminimalizowaniu ulegają też wydatki związane z procesem rekrutacyjnym, gdyż ten jest prowadzony przez agencję pracy. To wiąże się też z oszczędnością czasu – agencja wskazuje tylko tych pracowników, którzy mają poszukiwane przez firmę umiejętności oraz kwalifikacje pozwalające na zatrudnienie.

Leasing pracowniczy to dobre rozwiązanie dla firmy, która chce poprawić swoją organizację pracy – dzięki temu może zrezygnować z samodzielnego prowadzenia spraw administracyjnych. Zajmowanie się dokumentacją kadrowo-płacową spoczywa na agencji pracy, z którą podpisano umowę o leasing pracowniczy.

On Site Management

W przypadku firm, które chcą zatrudnić większą ilość pracowników, proponujemy usługę On Site Management wiąże się to z obsługą pracowników na terenie przedsiębiorstwa lub w biurze zlokalizowanym w jego okolicy, co zdecydowanie usprawnia komunikację i zwiększa wydajność usług przy jednoczesnej minimalizacji kosztów administracyjnych.

Zatrudnienie cudzoziemców

Zajmujemy się również rekrutacją pracowników z zagranicy. Kompleksowo podchodzimy do kwestii legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Twojej firmie. Nasze działania obejmują zapewnienie wszystkich formalności związanych z procesem legalizacji, zarówno pracy, jak i pobytu cudzoziemca.

Personal System Service

Umów się na rozmowę