Personal System Service

Praca tymczasowa

Praca czasowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych osób, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenia, poznać lokalny rynek pracy, uzyskać niezależność finansową. Aby dobrze zaprezentować się potencjalnym pracodawcom, warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej – to agencja deleguje Pracowników, którzy najlepiej spełniają wymagania, do konkretnego Pracodawcy. To dlatego praca tymczasowa, jako bezproblemowa, elastyczna forma zatrudnienia, staje się coraz popularniejsza na polskim rynku.

Co zyskuje Pracownik dzięki pracy tymczasowej?

Pracownik, który zdecydował się na formę pracy tymczasowej, zyskuje przede wszystkim elastyczność godzin, co pozwala na dopasowanie grafiku do własnych preferencji. Krótki termin wykonywania pracy – od kilku godzin do kilkunastu miesięcy – sprawia, że jest to rozwiązanie elastyczne, pozwalające jednak na zdobycie dodatkowych środków finansowych. To dobry wybór dla osób, które nie chcą na stałe wiązać się z jednym miejscem pracy, a wolą poznać specyfikę rynku z różnych perspektyw. Gwarancją zapewniającą bezpieczeństwo takiej formy pracy jest Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych z 2003 r. (Dz. U. z 2003 r., nr 166, poz. 1608).

Co zyskuje Pracodawca dzięki pracy tymczasowej?

Na skorzystanie z rozwiązania, jakim jest zatrudnienie w formie pracy tymczasowej, często decydują się firmy, które w ciągu roku mają okresy wzmożonej produkcji, jak i okresy martwe, kiedy duża liczba pracowników nie jest potrzebna. W takim wypadku wystarczy zatrudnić jedynie sezonowo dodatkowe osoby, a w martwym okresie nie ponosić niepotrzebnych kosztów zatrudnienia. Pracownik zatrudniony przez naszą agencję zostaje oddelegowany do miejsca pracy i tam wykonuje wszystkie swoje obowiązki zgodnie z panującymi normami i zasadami.

Wielu naszych Klientów wykorzystuje pracę tymczasową, jako szansę na sprawdzenie osoby, którą w przyszłości będą chcieli zatrudnić na stałe. Proces rekrutacji to jedno, ale praca w firmie pozwala najlepiej zweryfikować umiejętności potencjalnego pracownika etatowego. Dzięki pracy tymczasowej, możesz je sprawdzić bez zobowiązań. Zyskujesz więc gwarancję zatrudnienia osoby najlepiej odpowiadającej potrzebom kadrowym Twojego przedsiębiorstwa.

Personal System Service

Umów się na rozmowę